Najlepsi z najlepszych…

Zmienia się klimat. Zmieniają się standardy. Nie zmienia się życzliwość rodziców wobec naszej szkoły, co procentuje coraz skuteczniejszą działalnością naszej Rady Rodziców! Ktokolwiek gościł w naszej szkole od wiosny do czerwca oraz na początku roku szkolnego współczuł uczniom, że muszą w czasie upałów strasznie się męczyć w mocno nagrzanych klasach. Przedstawiciele władz gminy, goście rajdu rowerowego, rodzice, kontrolerzy kuratoryjni i Sanepidu podkreślali, że usytuowanie szkoły nie sprzyja nauce w tym czasie. Decyzje i działania Rady Rodziców były natychmiastowe – zakładamy klimatyzację w klasach, bo to jest najbardziej potrzebne naszym dzieciom; zdobywamy własnym sumptem środki! Wypracowane już wcześniej środki plus zysk ze sprzedaży kalendarzy i niebagatelne czterotysięczne wsparcie anonimowego darczyńcy pozwoliły wykonać tę niezbędną inwestycję. Ważne są: pomysłowość, kreatywność, dobre chęci, poświęcony czas, życzliwość, planowanie i wytrwałość w działaniu. Tego w Zaborzu nie brakuje! Z tego Zaborze słynie. Chyba nie ma człowieka w naszej miejscowości, który by nam nie pomagał lub przynajmniej nie doceniał tej działalności. Dziękujemy Radzie za wspaniałą postawę! Dziękujemy lokalnej społeczności za wszystkie słowa wsparcia! Komfort pracy przełoży się na jej skuteczność. Przemyślana inwestycja pozwoli w zdrowszych i bardziej bezpiecznych warunkach przebywać w szkole, a niektóre dzieci spędzają tu wiele godzin także po lekcjach. Dziękujemy! Naprawdę: „Razem możemy więcej!”. W jedności siła, a zgoda buduje najskuteczniej. Drodzy Rodzice – jesteście wielcy!